pytanie zadane 2832 dn. temu przez: ww  | ostatnia edycja: 2832 dn. temu

Co myślicie o nabijaniu sobie reputacji w naqnaq (nie mylić z hakowaniem reputacji)?

Czy to etyczne, czy system naqnaq powinien to wykrywać i zabraniać? Czy uważacie że łatwo to zrobić? A może nie znacie sposobów na to, albo znacie i opiszecie?

4

0

14225

brak komentarzy dodaj komentarz
100% 9

odpowiedź dodana przez: ww  | ostatnia edycja: 2819 dn. temu 2832 dn. temu

Dam podpowiedź, chodzi o "użytkowników pacynki", zobaczcie np. tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Pacynka.

0
 
komentarze (3) dodaj komentarz
link który dałeś powinien otwierać się w nowym oknie [target="_blank"] - elo_ziomek 2831 dn. temu | @elo_ziomek: dobra uwaga! generalnie sam naqnaq powinien chyba poprawiać linki i dodawać aby zawsze otwierały się w nowym oknie! - ww 2819 dn. temu | przeedytowałem i poprawiłem - już można klikać spokojnie, nie opuszczając ukochanego naqnaq! ;-) - ww 2819 dn. temu |
100% 9

odpowiedź dodana przez: damians 2832 dn. temu

Karygode !!!

0
 
komentarze (2) dodaj komentarz
Nie dam negatywnej oceny, gdyż popieram wyrażanie wszelkich opinii. Oceniam raczej pozytywnie sam fakt wyrażenia swojej opinii. Jednak samą daną opinię w sobie - nie poważam. Więc nie będę tej wypowiedzi oceniał formalnie, nie będę klikał ani na plus, ani na minus. - wlod 2819 dn. temu | @wlod: dałeś chłopakowi do myślenia... znacznie więcej niż byś mu po prostu minusa strzelił. no i dobrze, niech myśli ;-). - ww 2819 dn. temu |
100% 4

odpowiedź dodana przez: wlod  | ostatnia edycja: 2819 dn. temu 2819 dn. temu

Uważam "nabijanie" reputacji za lekko nieetyczne, ale jednocześnie pożyteczne w pewnym sensie. Absolutnie nie wolno za to karać, ani tego zabraniać, bo znaleźlibyśmy się na śliskim terenie arbitralności i bezprawia. Nabijanie jest "pożyteczne", bo czyni satyrę, czyli krytykuje system, co zawsze jest zdrowe. Uważam, że nie wolno zabraniać (jak???), ani karać(!). Należy wciąż poprawiać system! Doskonalić!

Ogólnie: należy myśleć pozytywnie, a nie negatywnie. (Należy myśleć wzdłuż idei Sztuki Uzgadniania czyli Art of Agreement).

0
 
zgadzam się! jako mechanizm przeciwdziałający zjawisku (nieetycznemu!) będą służyły m. in. LIMITY REPUTACJI. czyli np. ile dziennie można zyskać / stracić, ile można stracić na jednym obiekcie (pytanie / odpowiedź), ile można od jednego innego użytkownika. to powinno choć częściowo pomóc. jeżeli zaobserwujemy nadal niekorzystne efekty, wprowadzimy broń ostateczną - współczynnik pokrewieństwa użytkowników - wykrywający graf powiązań i obniżający wpływ wzajemnych głosowań. - ww 2819 dn. temu | rozwiń pozostałe (2 więcej) Przepraszam za podwójny wpis. Wyglądało mi na ekranie, że mój komentarz nie był przepuszczony z powodu przekroczenia 600 znaków. (Może wiadomość o błędzie podać liczbę znaków w nieprzepuszczonym komentarzu? Łatwiej byłoby redagować, i w ogóle). - wlod 2819 dn. temu |
100% 3

odpowiedź dodana przez: wlod  | ostatnia edycja: 2257 dn. temu 2257 dn. temu

W mojej poprzedniej odpowiedzi nie brałem pod uwagę "pacynek" (zdja się, że zostały wspomniane ciut później, po czym je przegapiłem). Używanie pacynek, żeby nabijać reputację jest oszustwem, i jeśli to moźliwe, powinno być tępione.

Ogólnie uważam, że "właściciel" internetowego miejsca powinien znać tożsamość swoich uczestników, w tym wszystkich pacynek. Takie jest moje zdanie.


Warto wciąż pamiętać, że "reputacja" jest tylko zabawą. Oczywiście niech będzie miłą zabawą, niech nie będzie okazją do niesympatycznych zachowań.

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
n/a 0

odpowiadasz jako: niezalogowany


Podaj e-mail (wymagany, nie będzie publikowany)

Podpis (opcjonalny)

lub


Regulamin Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej.
Pytań: 1436 Użytkowników: 1637 Odpowiedzi: 2682 Tagów: 3674 Głosów: 3598 Komentarzy: 1137
24h: 0 24h: 3 24h: 0 24h: 0 24h: 0 24h: 0

Zaloguj się lub zarejestruj

 

login

hasło


zapamiętaj mnie

Wybierz dostawcę tożsamości

login

hasło

powtórz hasło

e-mail

Zaakceptuj Regulamin

Adres e-mail lub nazwa użytkownika: