pytanie zadane 3265 dn. temu przez: vessnna

Jaki sport jest najlepszy dla zdrowia?

5

2

18068

komentarze (2) dodaj komentarz
ale czyjego - kobiety, mężczyzny, dziecka? - kolo 3246 dn. temu | chodzi o zdrowie psychiczne czy fizyczne? - ww 2829 dn. temu |
100% 4

odpowiedź dodana przez: dzasti87 3237 dn. temu

Obstawiałabym pływanie, działa na wszystkie grupy mięśni, jest dobre na kręgosłup i kondycję, jest nawet polecane kobietom w ciąży ze względu na minimalne ryzyko urazów.
0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
100% 3

odpowiedź dodana przez: arbuz 3236 dn. temu

taki, który sprawia nam dużo przyjemności, jest mało kontuzyjny i przede wszystkim jest uprawiany regularnie! Pływanie jak najbardziej. Ja jeszcze dodam, że jazda na rowerze, ale bardziej gdzieś w lesie czy parku niż w ruchu miejskim.
0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
100% 3

odpowiedź dodana przez: ww 2832 dn. temu

brydż sportowy, albo szachy.

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
100% 3

odpowiedź dodana przez: wlod  | ostatnia edycja: 2819 dn. temu 2819 dn. temu

Chciałem zażartować, że szachy, ale ww mnie wyprzedził. Serio, to chyba pływanie. Jedynie intensywne pływanie, raczej zawodnicze, może powodować pewne kłopoty zdrowotne, jak wszystko w nadmiarze. Pływanie świetnie działa psychicznie. Poprawia wydolność płuc. Działa na skorę - dostarcza skórze wrażeń. Woda ciśnie na ciało, czyli daje swoisty, lekki masaż. Gdy człowiek spokojniej w życiu oddycha (pod wpływem pływania), to się tak łatwo nie denerwuje, oddech mu z byle powodu jeszcze nie przyswpiesza, więc nie czuje się jeszcze wknerwiony, przyjmuje przykrości spokojniej.

Psychicznie, więc zdrowotnie, to sądzę, że sporty na dworze mają większą wartość od sportów w pomieszczeniu. W szczególności żeglowanie i wspinaczka górska - super estetyczne sporty.

 

Przy okazji wspomnę, że do szachów, gdy gra się ambitnie, potrzebna jest kondycja nie mniejsza niż do maratonu - wiem z doświadczenia osobistego!

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
100% 3

odpowiedź dodana przez: Karolka09 845 dn. temu

Ja uważam że ciekawe jest kajakarstwo. Ćwiczyć można głównie ręce, choć trzeba być ogólnie w formie. W ubiegłym roku pierwszy raz weszłam do kajaka i od tamtej pory jak tylko mogę, to jeżdżę na spływy. Jeśli ktoś więc chce spróbować czegoś nowego, nie tak oczywistego, to szczerze polecam. Sprzęt można kupić np. tu. Mają ofertę skierowaną i dla początkujących i zaawansowanych.

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
n/a 0

odpowiadasz jako: niezalogowany


Podaj e-mail (wymagany, nie będzie publikowany)

Podpis (opcjonalny)

lub


Regulamin Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej.
Pytań: 1436 Użytkowników: 1637 Odpowiedzi: 2682 Tagów: 3674 Głosów: 3598 Komentarzy: 1137
24h: 0 24h: 4 24h: 0 24h: 0 24h: 0 24h: 0

Zaloguj się lub zarejestruj

 

login

hasło


zapamiętaj mnie

Wybierz dostawcę tożsamości

login

hasło

powtórz hasło

e-mail

Zaakceptuj Regulamin

Adres e-mail lub nazwa użytkownika: