pytanie zadane 3338 dn. temu przez: fantasticfabiola

W jaki sposób można szybko nauczyć się pływać?

1

0

24708

brak komentarzy dodaj komentarz
100% 3

odpowiedź dodana przez: wlod  | ostatnia edycja: 2664 dn. temu 2664 dn. temu

Najprościej zatrudnić instruktora lub zapisać się na kurs pływania, prowadzony przez zawodowca.

 

Można i samemu. Dobrze to czynić w towarzystwie pływających, a jeszcse lepiej pływających i uczących się, bo sytuacja socjalna znacznie ułatwia naukę, tak już ludzie są zrobieni. Dobrze jest bawić się w wodzie na wszelkie sposoby, samemu lub w towarzystwie. Na płytkiej wodzie można wrzucać monety lub zabawki, i wyciągać je z dna, zanurzając przy tym głowę i górną połowę ciała. Próbuj przystawić głowę do samego dna, i oglądaj dno (basenu), w wodzie do bioder lub do pasa. W wodzie do pasa nie jest tak łatwo, bo woda wypycha. Trzeba pokonać wodę ruchami dłoni.

 

Oczywiście należy zapewnić sobie bezpieczeństwo.

 

Woda powinna być komfortowo chłodna, na granicy zimnej, ale nie tak zimna, by się drugi raz nie miało ochoty wejść do niej. Ciepła woda nie jest zbyt dobra. Tak to już jest.

 

Nie dać się niby pływającemu, żeby podkładał ręce pod Ciebie, gdy jesteś w wodzie, w niby pływającej pozycji, po czym taki niby nauczyciel każe Ci wykonywać ruchy do żabki. To dobre na sadystyczno-masochistyczne zabawy, ale pływania nie nauczy, raczej odbierze wiarę. Bo wtedy spora część ciała wystaje z wody, oraz uczeń wygina i męczy niemożliwie swoją szyję, żeby utrzymać głowę wysoko nad wodą, by nie zachłysnąć sie. Przy tym odczuwa brak komfortu i panikę. Wszystko na opak.

 

Podstawą pływania jest świadomość, że mamy dużo czasu na oddychanie, że nie ma żadnego pośpiechu, że to nie jest żadne zmartwienie ani obawa. W wodzie po szyję dobrze jest nabierać oddech, normalny, nie łooogromny, po czym spokojnie zanurzać głowę w wodzie, powietrze pod wodą wypuszczać jednocześnie przez usta i prze nos, po czym spokojnie głowę unieść nad wodę i powolutku, spokojnie znowu nabrać powietrze. I tak w kółko, spokojnie, przez dłuższy czas, myśląc o niebieskich migdalach aż sie coś miłego wymyśli.

 

To byłyby pomocnicze ćwiczenia. Choć wszelki inne też są dobre, jak odbijanie się od brzefu i płynięcie "strzalką". Gdy chodzi o naukę właściwą. Należy CAŁE ciało zanurzyć, łącznie z ramionami i całą głową z wyjątkiem ust i nosa, które zwracamy ku niebu. Należy zanurzyć w wodzie co najmniej jedno ucho i tył głowy, patrzeć ponad horyzont, w niebo, czyli mieć twarz po części skierowaną w górę. Gdy ciało, z wyjątkiem ust i nosa, jest zanurzone w wodzie, to działa Archimedes, unosimy się w wodzie - koniecznie należy udać się do wody po szyje (ale pamiętajcie o bezpieczeństwie - bądźcie w pobliżu płytszej wody lub blisko brzegu basenu, itp. Lepiej, żeby był ktoś z Wami). Gdy unosimy się w wodzie, to każdy ruch kończyn lub falowy tułowia powoduje posuwanie się w wodzi, i już w zasadzie się pływa. Potem można uczyć się jakiegoś stylu. Początkowo można wykonywać powolne, spokojne ruchy przypadkowe, na wyczucie, dla zabawy. Tak więc z ustami i nosem zwróconymi ku niebu nabieramy powietrze ustami, następnie obracamy głowę by twarz była w wodzie, pod wodą wydmuchujemy powietrze silnie, ale powoli - bez pośpiechu przez nos (lub przez nos i usta), po czym spokojnie wynurzamy usta i nos (a nie całą twarz), raz jeszcze krótko i gwałtownie wydmuchujemy powietrze przez nos, i spokojnie możemy nabrać nowy oddech. Z czasem, gdy się jest sporo w wodzie, i wykonuje podobne ćwiczenia, płuca się wyrobią (z wielką korzyścią dla organizmu) i cała ta operacja będzie dziecinnie łatwa.

 

Jednak najprościej wynająć instruktora lub dołączyć się do grupowego kursu nauki pływania. Zwłaszcza, gdy brak kandydatowi na pływaka naturalnego entujazmu i pociągu do wody.

 

 

 

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
n/a 0

odpowiadasz jako: niezalogowany


Podaj e-mail (wymagany, nie będzie publikowany)

Podpis (opcjonalny)

lub


Regulamin Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej.
Pytań: 1436 Użytkowników: 1637 Odpowiedzi: 2682 Tagów: 3674 Głosów: 3598 Komentarzy: 1137
24h: 0 24h: 4 24h: 0 24h: 0 24h: 0 24h: 0

Zaloguj się lub zarejestruj

 

login

hasło


zapamiętaj mnie

Wybierz dostawcę tożsamości

login

hasło

powtórz hasło

e-mail

Zaakceptuj Regulamin

Adres e-mail lub nazwa użytkownika: