pytanie zadane 2228 dn. temu przez: palusiek

Sprzęt narciarski - kupić czy nie?

Ostatnio na stronie widziałam, że wypożyczalnia nart Zakopane oferuje fajny sprzęt, tzn. głównie fajne jest to, że można go zarezerwować przez internet. Wybieram się niebawem do Zakopanego i zastanawiam się czy nie lepiej kupić własny sprzęt? Nie jestem jakąś straszną fanką tego sportu - żeby jeździć na narty co tydzień, ale tak z 5-6 razy w sezonie myślę że się uda wyjechać.

Najbardziej się skłaniam ku butom, ale chyba płacąc za wypożyczenie zwróci mi się mój własny sprzęt?

2

0

3301

brak komentarzy dodaj komentarz
100% 3

odpowiedź dodana przez: zbyfin 2228 dn. temu

To zależy od umiejętności i planów związanych z uprawianej tego sportu. Jeśli planujemy spędzać na stoku do 15 dni rocznie to koszt wypożyczenia nart to ok. 600zl. Należy wziąć pod uwagę ze może to nie być nasz wymarzony model, ale za to jeśli narty nie bedą nam pasować możemy je wymienić. Odpada problem magazynowania sprzętu. Pewnie warto mieć własne dodatki które podnoszą komfort jazdy: odpowiednie ubranie, rękawice, bielizna, kurtka, buty.

Koszt zakupu sprzętu to pewnie ok. 1000zl. I wiecej do tego dojdzie koszt serwisowania. Masz zawsze do dyspozycji dopasowany do swoich umiejętności i upodobań sprzęt. Masz pełny komfort w jego użytkowaniu.

Reasumujac:

Mysle, ze narty należy umieścić na samym końcu listy zakupów, tuż przed nartami powinny znaleźć się buty. Warto pojeździć kilka sezonów i protestować rożne rodzaje nart, zapamiętać te najlepsze i kupić podobny model jeśli zaczniemy odczuwać dyskomfort z powodu tego, ze narty nie są idealnie dopasowane do naszych potrzeb.

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
100% 3

odpowiedź dodana przez: agami 1915 dn. temu

Zgadzam się. Jesli więc uważasz, że narty to To, możesz zainwestować w sprzęt. Przed wyprawą do sklepu polecam zapoznać się z artykułem, który mówi, jak wybać długość nart.

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
n/a 0

odpowiadasz jako: niezalogowany


Podaj e-mail (wymagany, nie będzie publikowany)

Podpis (opcjonalny)

lub

Reklama


Regulamin Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej.
Pytań: 1436 Użytkowników: 1579 Odpowiedzi: 2681 Tagów: 3674 Głosów: 3598 Komentarzy: 1137
24h: 0 24h: 2 24h: 0 24h: 0 24h: 0 24h: 0

Zaloguj się lub zarejestruj

 

login

hasło


zapamiętaj mnie

Wybierz dostawcę tożsamości

login

hasło

powtórz hasło

e-mail

Zaakceptuj Regulamin

Adres e-mail lub nazwa użytkownika: