Pytanie związane z tagami: (2 z 30)

pytanie zadane 2194 dn. temu przez: wlod

Gdzie i co można stosować z HTML 5?

Na naqnaq też?

Czytałem trochę w Internecie, że główne przeglądarki zaadoptowały szreg opcji z HTML 5, szczególnie Opera, ale także Firefox i Chrome. Jednak nie jest dla mnie jasnym, gdzie mogę z nich korzystać. Zacznę próbować. Ale może wiece? Czy przy rozwijaniu Google site? Czy w blogu w Wordpress? ... Czy są takie miejsca, gdzie zwykły uczestnik może zadać pytanie, a czytelnicy klikną na "Tak" lyb "Nie" lub na jedną z opcji do wyboru. Powiedzmy, że pytanie jest: którą przeglądarkę uważacie za najlepszą? po czym jest wybór nazw, jak firefox, itd, a przy każdej nazwie "bullet" czy co tam, żeby akurat tę nazwę wybrać. Po głosowaniu czytelnik zobaczy statystykę, uwzględniającą jej/jego głos. Możnaby nawet programować gry, pokazywać elementy informacji tylko na życzenie (jak objaśnienia) w wygodny sposób, n ie obciążający tekstu głównego. Raj na Ziemi! Chciałem powiedzieć "w świecie internetowym".

Chodzi m i więc o nowe możliwości, otwiorzone przed szarym internautą w blogach, na różnych forach, itp.

1

0

6769

brak komentarzy dodaj komentarz
n/a 0

odpowiedź dodana przez: Arturp 2194 dn. temu

Ha! Bardzo obszerne pytanie. Ja bawiłem się z Firefox i Chrome. Głównie z niektórymi rozezrzeniami graficznymi (canvas, obsługa SVG). Najlepiej, ze względu na szybkość i wspieranie różnych rzeczy wypada w tym zestawieniu moim zdaniem Chrome.

Niestety serwisy blogowe dają ograniczone metody integracji z głównym wpisem - aplikacja javascriptowe zwykle da się dodawać jako "widgets" - np. na blogerze i pewnie na wordpress. 

Małą i mocno niedopracowaną matematyczną zabawkę zrobiłem tu:

www.arturp.net/cplx

Krótki opis działania (cytuje za m,oim wpisem na G+):

Zabawka polega na tym, że mamy wielomian (co najwyżej 7 stopnia) zespolony zaprezentowany w prawym górnym rogu pod kwadracikiem i pewien szablon na płaszczyźnie zespolonej (zaprezentowany na kwadraciku niżej). W dużym oknie widzimy efekt przekształcenia tego szablonu przez ten wielomian.
Wielomian można edytować. Trzeba naklikać na współczynnik, powinien zaznaczyć się na żółto i w kwadraciku powyżej można wybrać wartość zespoloną współczynnika (przez "ciąganie kursora" po kawałku płaszczyzny zespolonej). Dwukrotnie klikając na współczynnik zeruje go.
Są też dwa pola "++" i "--" które pozwalają na powiększanie i pomniejszanie - trzeba nacisnąć i pozostawać kursorem w polu -powinno się przybliżać i oddalać).
Jest w końcu pole na którym prezentowany jest szablon i klikając na nim możemy zmienić go na inny (jest bodaj 4 w tej chwili).
Można też klikając na pole "kręć" włączyć efekt w którym elementy szablonu przed przekształceniem obracają się wokół swojego środka. I wyłączyć klikając na "nie kręć".
Zabawkę będe może i rozwijał. Jeżeli się spodoba.

oglądać koniecznie w Chrome - FF ma kłopoty, które są do opanowania ale się za to nie zabrałem.

0
 
komentarze (1) dodaj komentarz
Dziękuję Arturze. Będę musiał włączyć swojego nowszego Maca, bo starty jest za stary na Chrome. (Na ogół korzystam ze starego, bo jest zwykłym desk-top). - wlod 2194 dn. temu |
100% 6

odpowiadasz jako: niezalogowany


Podaj e-mail (wymagany, nie będzie publikowany)

Podpis (opcjonalny)

lub

Reklama


Regulamin Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej.
Pytań: 1436 Użytkowników: 1507 Odpowiedzi: 2678 Tagów: 3674 Głosów: 3598 Komentarzy: 1136
24h: 0 24h: 0 24h: 0 24h: 0 24h: 0 24h: 0

Zaloguj się lub zarejestruj

 

login

hasło


zapamiętaj mnie

Wybierz dostawcę tożsamości

login

hasło

powtórz hasło

e-mail

Zaakceptuj Regulamin

Adres e-mail lub nazwa użytkownika: