pytanie zadane 2622 dn. temu przez: fibi

Jak najkorzystniej sprzedać mieszkanie ?

Jak powinno być przygotowane mieszkanie na sprzedaż tak żeby można je sprzedać z największym zyskiem ?

Mieszkanie jest używane, umeblowane, remontowane było ponad 10 lat temu, czy w takim mieszkaniu dobrze przeprowadzić remont, wywalić wszystkie meble i odmalować ściany na biały kolor, czy taki zabieg wpłynie dodatnio na wartość mieszkania ? Czy może nic nie robić i założyć że nabywca sam bedzie chciał przeprowadzić remont ?

Jak najlepiej przygotować mieszkanie na sprzedaż ?

4

1

33426

komentarze (1) dodaj komentarz
Też mnie to interesuje, dokładnie to samo pytanie. - tolep 2621 dn. temu |
100% 6

odpowiedź dodana przez: arbuz  | ostatnia edycja: 2611 dn. temu przez zbyfin 2621 dn. temu

wydaje mi się, że warto zainwestować w odświeżenie mieszkania przed sprzedażą niż zostawiać je tak jak jest (z meblami, kolorową farbą na ścianach itd.). po pierwsze klient wchodząc do pustego, schludnego mieszkania łatwiej wyobrazi sobie jak sam będzie tutaj się chciał urządzić, po drugie w cenie mieszkania jest już ten remont zrobiony więc klient nie będzie musiał wydawać dodatkowych pieniędzy na swój remont. poza tym dzięki takiemu odświeżeniu wartość mieszkania wzrasta i możemy drożej je sprzedać. takie jest moje zdanie i sama chciałabym kupić mieszkanie puste i odnowione niż umeblowane i z ubytkami. nawet jeżeli musiałabym zapłacić te kilkanaście tysięcy więcej to mam z głowy remont, ekipę od sprzatania, kontener na stare meble itd.

o znalazłam przydatnego linka: http://www.tipy.pl/artykul_1614,jak-przygotowac-mieszkanie-do-sprzedazy.html

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
100% 3

odpowiedź dodana przez: asia123  | ostatnia edycja: 2618 dn. temu 2620 dn. temu

Link dodany przez arbuz w zasadzie wyczerpuje temat od "wewnątrz". Czyli przede wszystkim sprzątanie i to gruntowne. Niestety przy obecnym rynku nie ma co liczyć że ten manewr podniesie wartość mieszkania, ale na pewno poprawi "emocje" przyszłych kupujących. Jak już uporamy się ze sprzątaniem i drobnymi naprawami trzeba pomyśleć jak ogłosić to światu. Jeżeli zdecydowaliśmy się sprzedawać samemu to:

1. należy zastanowić się nad ceną - sprawdzić oferty w okolicy porównać standard i ceny oraz dać sobie zapas na negocjacje.

2. wywiesić baner z informacją o sprzedaży - wszyscy mają o tym wiedzieć i sąsiedzi i przechodnie. Baner musi być czytelny i dobrze przymocowany (nie może fruwać) wystarczy napis na sprzedaż i nr telefonu. Jeżeli baner ma min ok 1m x 2 m i nie wisi na 15 piętrze to można dodać informację o ilości pokoi, ale niekoniecznie.

3. Kupujemy osobny telefon (osobny nr telefoniczny) przeznaczony tylko do tej sprzedaży. Taki telefon łatwo komuś zostawić kiedy np. wyjeżdżamy na urlop i łatwo gromadzić kontakty do osób które były zainteresowane kupnem. Można to wykorzystać w momencie kiedy zdecydowaliśmy się zmienić cenę. (jednym sms zawiadamiamy wszystkich o tej decyzji)

4. Należy umieścić ogłoszenie w większości serwisach nieruchomościowych. Najlepiej żeby ogłoszenie zawsze wyglądało tak samo i zawsze zawierało tą samą cenę! Pamiętajmy, jeżeli zdecydowaliśmy się na zmianę ceny MUSIMY to zrobić we wszystkich serwisach z których korzystaliśmy.

5. Dobrze jest zainwestować w drobne ulotki i co jakiś czas (jeden raz w miesiącu) roznieść je po okolicy. O naszym mieszkaniu musi dowiedzieć się jak najwięcej osób.

6. I jeszcze jedno. Robią to wszyscy deweloperzy i my też możemy. Proponuję zorganizować Dzień Otwarty. Koniecznie roznieść ulotki informujące o tym wydarzeniu po okolicy. Większość ludzi przyjdzie z ciekawość paru będzie faktycznie zainteresowanych. Może zaraz w tym dniu nie sprzedamy tego mieszkania, ale na pewno wszyscy będą o nim mówić i informacja będzie się rozchodziła.

Jeżeli zdecydujecie się na współpracę z agencją nieruchomości to część w/w obowiązków powinna przejść na głowę agenta.

 

0
 
brak komentarzy dodaj komentarz
100% 9

odpowiedź dodana przez: tolep 2617 dn. temu

A nie lepiej czasami zostawić na przykład starą armaturę, stary zlew i starą kuchenkę - po to, by nowy własciciel miał się gdzie wys... no wiadomo...

0
 
komentarze (1) dodaj komentarz
Jeżeli mieszkanie jest do kapitalnego remontu to nikt tam nie będzie mieszkał. Jeżeli jednak zdecydujesz się zostawić starą armaturę to musi być ona bezwzględnie czysta, tzn trzeba wyszorować kamień, rdzawe naloty, warstwę starego tłuszczu itd. - asia123 2613 dn. temu |
0% 3

odpowiedź dodana przez: doris64  | ostatnia edycja: 952 dn. temu przez ww 952 dn. temu

Mam podobne pytanie, ale tym razem chodzi o dom. Zastanawiam się, czy nie łatwiej będzie znaleźć kupca, jeśli zwiększy się trochę cenę, ale wyremontuje budynek, np. zmieni gont z dachu na dachówkę - to spory koszt, ale może się opłaci?

0
 
komentarze (1) dodaj komentarz
właściwie to się kwalifikuje na oddzielne pytanie. ciekawa sprawa. - ww 952 dn. temu |
100% 3

odpowiadasz jako: niezalogowany


Podaj e-mail (wymagany, nie będzie publikowany)

Podpis (opcjonalny)

lub

Reklama


Regulamin Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej.
Pytań: 1436 Użytkowników: 1647 Odpowiedzi: 2682 Tagów: 3674 Głosów: 3598 Komentarzy: 1137
24h: 0 24h: 5 24h: 0 24h: 0 24h: 0 24h: 0

Zaloguj się lub zarejestruj

 

login

hasło


zapamiętaj mnie

Wybierz dostawcę tożsamości

login

hasło

powtórz hasło

e-mail

Zaakceptuj Regulamin

Adres e-mail lub nazwa użytkownika: